02.12.2021 - 23.01.2022
trvanie výstavy sa predlžuje vzhľadom na aktuálne protipandemické nariadenia
Apponyiho palác
výstava je inštalovaná v expozícii historických interiérov

+421 259 100 811
+421 262 959 332
mmba@bratislava.sk

OZNAM

Vstup do priestorov Múzea mesta Bratislavy bude povolený len osobám v režime OP (očkované/í, prekonané/í). Výnimku majú deti do 12 rokov.

Medzinárodný festival súčasného dizajnu Bratislava Design Week 2021 sa opäť uskutoční aj v priestoroch Apponyiho paláca.

V roku 2021 sa bude festival BADW konať opäť na začiatku decembra počas adventu v krásnych historických palácoch v Starom Meste. Jedným z nich aj rokokový Apponyiho palác Múzea mesta Bratislavy. 

Hlavnou témou festivalu je CHARAKTER. „Charakter je slovo s viacerými významami, rovnako široko ho vnímame a chceme reflektovať aj my. Charakter ako niečo, čo vystihuje povahu človeka, ale aj povahu nejakej epochy, dizajnérskej školy, prístupu. Ak je niekto zodpovedný, ohľaduplný, rešpektuje pravdu a pravidlá, zvykne sa hovoriť, že má pevný charakter. Myslíme, že táto vlastnosť je v súčasnosti, s ohľadom na spoločenskú situáciu alebo klimatickú krízu, mimoriadne dôležitá, a preto ju chceme akcentovať. Ak má niečo v dizajne podobný charakter, ide o nejaké typické črty, spoločné východiská, názor. Po extrémnom roku chceme opäť hľadať obyčajnú radosť z krásy a inakosti, z kreatívnej energie,“ približuje tému tím BADW.

Vzhľadom na aktuálne opatrenia však bude BADW trochu iný, ako sme predpokladali. 

  •  začiatočná fáza (2. – 7. december) bude prebiehať online – diskusie, prednášky, otvorenie aj streamy z výstav sa uskutočnia online.
  • výstava v Apponyiho paláci potrvá do 23. januára.

 

Tvárou BADW pre rok 2021 je dizajnérka a šperkárka Krystína Španihelová.

Na BADW sa predstavia:

Kurátorská výstava v Apponyiho paláci predstaví výber toho najlepšieho zo slovenského dizajnu, ale aj vybrané osobnosti zo zahraničia. Inštalácie BADW budú aj na ďalších miestach v meste. Súčasťou programu budú aj medzinárodné prednášky a diskusie In the Midle Design Forum a Talk Talk v kurátorskej koncepcii dizajnérky Vlasta Kubušová a architektky a editorky Gabriely Smetanovej (magdamag.sk). 

 

 

Pozrite si tiež

#MuzeumMestaBratislavy
Facebook Instagram Youtube