15.06.2024
10.00 – 11.30
Antická Gerulata
Gerulatská 7, MČ Rusovce

zuzana.zahradnickova@mmb.sk

Pri príležitosti Európskych dní archeológie sme pre vás v spolupráci s Mestským ústavom ochrany pamiatok pripravili v sobotu predpoludním program. Komentovaná prehliadka a rodinný program sa uskutočnia v areáli archeologickej lokality Antická Gerulata, zapísanej na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. 

Európske dni archeológie v Antickej Gerulate

Počas X. ročníka Limes Day si budete môcť v Antickej Gerulate zakúpiť aj jedinečný korešpondenčný lístok s motívom Limes Romanus, Hranice Rímskej ríše UNESCO a s príležitostnou pečiatkou Slovenskej pošty so stopou rímskeho legionára z Rusoviec.

Areál a expozícia Antická Gerulata je v sobotu 15. júna 2024 otvorená od 10.00 do 18.00 so zvýhodneným vstupným 2 € na osobu. Vstupenky v predaji v pokladnici Antickej Gerulaty

 

PROGRAM:

10.00 – 11.30
ODBORNÁ KOMENTOVANÁ PREHLIADKA

Areálom a expozíciou Antickej Gerulaty vás prevedie archeologička PhDr. Jaroslava Schmidtová, ktorá dlhoročne vedie výskum tejto významnej lokality na hraniciach rímskeho pevnostného systému Limes Romanus. 

 

10.00 – 11.30
KTO JE ARCHEOLÓG? // rodinný program

Ako vyzerá práca archeológa? Vyskúšajte sa vzrušujúcu, ale aj náročnú prácu archeológa či archeologičky. Zoznámite sa s množstvom úloh, ktoré musia plniť, postupnosťou ich práce, ale aj s tým, čo všetko vo svojej práci dokumentujú. Program je vhodný pre rodiny s deťmi vo veku 6 – 10 rokov.

 

Pozrite si tiež

#MuzeumMestaBratislavy
Facebook Instagram Youtube