Začiatok prednášky o 17:00
Faustova sieň, Stará radnica
Vstupné: 2,00 €
(vstupenky je možné zakúpiť v predpredaji cez GoOut.net aj v pokladni Starej radnice)

Vstup na podujatie, ako aj do priestorov Múzea mesta Bratislavy, bude povolený len osobám v režime OTP (očkovaní/testovaní/po prekonaní covidu). Výnimku majú deti do 12 rokov.

Ženy bývajú v dejinách takmer neviditeľné, čo je spôsobené aj nedostatkom písomných prameňov. Napriek tomu je možné do ich života aspoň čiastočne nahliadnuť, nielen na základe archívnych prameňov dotýkajúcich sa Bratislavy, ale aj vďaka porovnaniu s inými mestami tých čias.

Aké boli ženy v stredovekej Bratislave? A ako žili? Aj na to sa pokúsi odpovedať prednáška Daniely Dvořákovej z Historického ústavu SAV.

Daniela Dvořáková je slovenská historička a archivárka. Pôsobí ako vedecká pracovníčka v Historickom ústave SAV v Bratislave, no venuje sa aj vydavateľskej činnosti. Vo svojej práci sa špecializuje na neskorostredoveké dejiny Uhorského kráľovstva (s dôrazom na 15. storočie), aristokraciu, dvorskú kultúru, postávanie ženy v stredovekej spoločnosti, každodenný život hradnej šľachty, zoohistóriu a publikovanie stredovekých prameňov.

Vstupenky nájdete na GoOut.net.

Súvisiace udalosti