Online prenos sa začne o 20:00
Stará radnica
výstavné priestory Širšej mestskej rady a Súdnej siene

ČASŤ MÚZEA DEJÍN MESTA PRE VEREJNOSŤ UZAVRETÁ

Ospravedlňujeme sa za dočasné obmedzenia pre návštevníčky a návštevníkov Múzea mesta Bratislavy, ktoré sú spôsobené nakrúcaním filmového štábu v priestoroch Starej radnice.
Z tohto dôvodu si v Múzeu dejín mesta v dňoch 19., 20. a 21. 10. zaplatíte len polovicu vstupného.
Ďakujeme za pochopenie. Snažíme sa zachytiť históriu!

Historický moment sa blíži – po viac ako 175 rokoch otvárame časovú schránku z Michalskej veže.

Keď bola presne pred mesiacom z Michalskej veže zložená socha Archanjela Michala, začala sa tým okrem iného aj vzrušujúca cesta k otvoreniu časovej schránky ukrytej v hlave sochy.

Čo je časová schránka? Zvyčajne ide o hermeticky uzavretú nádobu či škatuľu, do ktorej sa pri dôležitých dejinných momentoch, zvyčajne obnovách budov, vkladajú predmety typické pre danú éru. Obsah schránky zo sochy archanjela Michala, ktorý budeme v živom prenose vyberať v stredu 20. októbra o 20:00, pochádza z obdobia poslednej veľkej rekonštrukcie Michalskej veže v roku 1845. Podľa predpokladov odborníkov by sa v schránke mali nachádzať napríklad bankovky, či zoznam vtedajšej mestskej rady a ktovie, možno ukrýva aj tajný recept na bratislavské rožky!
Počas live streamu relácie Klarisky Diškurz špeciálne z historických priestorov Starej radnice budete môcť sledovať akademického sochára a reštaurátora kovov Stanislava Koželu, ako pred kamerami schránku otvorí a odhalí tajomstvá, ktoré táto „časová konzerva“ ukrýva.
V diskusii počas live streamu prezradia primátor Bratislavy Matúš Vallo, riaditeľka Múzea mesta Bratislavy Zuzana Palicová, zástupcovia spoločnosti PamArch zodpovední za rekonštrukciu veže a ďalší odborníci na plastiku Michala Archanjela a obsah časovej schránky, aj to:

• ako napreduje generálna rekonštrukcia Michalskej veže
  • aká bude ďalšia cesta časovej schránky, a aký bude jej obsah, ktorý do nej vložíme pre budúce generácie.

Nenechajte si ujsť tento historický moment, ktorý sa udeje len raz za niekoľko generácií.

Sledujte nás a užite si tento historický moment.
20.10. 2021 o 20:00 hod. // www.bkis.sk/klarisky/ | FB BKIS | FB Múzeum mesta Bratislavy | FB Bratislava - hlavné mesto SR | FB N-kultúra