26.03.2022 - 13.11.2022
Zámok Marchegg, Rakúsko

Tajomstvá Moravského poľa. Človek. Kultúra. Príroda.

Spoznajte rakúsku stranu Moravy vďaka výstave Tajomstvá MORAVSKÉHO POĽA – Človek. Kultúra. Príroda. v barokových sálach rakúskeho zámku Marchegg. Výstava približuje významnú kultúrnu oblasť a chránený biotop Moravského poľa s dôrazom na symbiózu človeka a prírody v priebehu dejín. V deviatich tematických okruhoch na zámku Marchegg sa dozviete o Moravskom poli 1001 tajomstiev.

„Napríklad viete, že tu sa vŕta milióny rokov stará morská voda? Alebo že tento región je úzko spojený s osudom Habsburgovcov? Že počas zimy rybáriky obyčajné čvirikajú nad vodou a v Marcheggu žije veľká bociania kolónia?“ Viac informácií o výstave nájdete tu.

Od 26.03.2022 do 13.11.2022 prebieha spolupráca medzi Múzeum mesta Bratislavy a Dolnorakúskou Krajinskou výstavou 2022, vďaka ktorej môžete získať zvýhodnenú cenu vstupeniek na Hrad Devín alebo zámok Marchegg.

Držitelia vstupenky zo zámku Marchegg si môžu uplatniť zľavu na Hrade Devín na zakúpenie všeobecného vstupného za 4 , namiesto 6 .

Držitelia vstupenky z Hradu Devín sú oprávnení využiť zľavu na kúpu vstupenky do zámku Marchegg so zvýhodnenou cenou 9 , namiesto 11 .