OZNAMY

OZNAMY

ZIMNÁ SEZÓNA LOKALÍT MMB

Apponyiho palác, Expozícia dejín mesta, Múzeum Johanna Nepomuka Hummela a Hrad Devín ostáva otvorený aj počas zimnej sezóny. Antická Gerulata, Múzeum hodín, Múzeum farmácie a Múzeum Arthura Fleischmanna sú uzatvorené do 31. 3. 2023.

 

ZIMNÁ SEZÓNA NA HRADE DEVÍN

Milé návštevníčky, milí návštevníci, od 1.11 začína na Hrade Devín zimná sezóna prevádzky (uzatvorenie expozície a výstavy). Otváracie hodiny sú od 10:00 – 16:00. Vstupné je jednotné 3 EUR/osoba, platné pre všetky osoby. Školské skupiny majú vstupné 2 EUR/osoba.  

 

STAVEBNÉ A SANAČNÉ PRÁCE NA HRADE DEVÍN 

Vo viacerých častiach Hradu Devín sme začali pracovať na statickom zabezpečení a konzervácii architektúr zrúcaniny. Ospravedlňujeme sa za dočasné zníženie návštevníckeho komfortu. Chránime kultúrnu pamiatku pre budúce generácie. Ďakujeme za pochopenie. Obnovu Hradu Devín realizujeme v rámci cezhraničného projektu s názvom Culture Across – Kultúrne mosty cez rieku Morava, spolufinancovaného z programu spolupráce Interreg Slovenská republika – Rakúsko. 

 

MICHALSKÁ VEŽA JE DLHODOBO UZAVRETÁ 

Michalská veža je dlhodobo uzavretá z dôvodu rekonštrukcie. 

Projekt s oficiálnym názvom Rekonštrukcia a obnova NKP Bránová veža „Michalská brána“ je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.