01.04.2023
Začiatok o 14.00
Expozícia dejín mesta
Stará radnica

+421 2 5910 0812
mmba@bratislava.sk

Aby mesto fungovalo, musí ho niekto riadiť. Tak to bolo aj v prípade mesta Bratislavy. O tom, kto má stáť na čele mesta a starať sa oň, hovorí privilégium Ondreja III. z roku 1291. Tento dokument položil základ mestskej samosprávy a určil jej pravidlá.

MAKRO // Od richtára po primátora 

Na komentovanej prehliadke v expozícii dejín mesta sa pozrieme do autentických priestorov, ktoré kedysi mestská rada používala. Budeme hovoriť o richtároch, o tom, ako sa riešili spory medzi obyvateľstvom, o práci mestských radných a iných zamestnancoch, ale aj o tom, ako prebiehali voľby.

Vstupenky v predaji v pokladnici Starej radnice alebo na GoOut.net: https://goout.net/sk/makro-od-richtara-po-primatora/szxbdlv/. 

✹✹✹✹

Od tohto roku vám prinášame nové formáty MIKRO a MAKRO, skrz ktoré budete môcť spoznávať expozície a objekty MMB. Pod formátom MAKRO budete môcť zažiť komplexné komentované prehliadky expozícií a objektov MMB. Vo formáte MIKRO sa zase budeme zameriavať len na jednu vybranú tému k dejinám mesta Bratislavy a jeho obyvateľstva, ktoré v našich expozíciách prezentujeme. Komentované prehliadky a výklady sú vedené zaškolenými lektormi a lektorkami MMB. 

 

 

Pozrite si tiež

#MuzeumMestaBratislavy
Facebook Instagram Youtube