20.02.2023 - 31.03.2023

Hľadáme posily do archeologického tímu

Múzeum mesta Bratislavy hľadá pracovníčky/pracovníkov na terénny archeologický výskum na hrade Devín. Pozícia je vhodná pre študentov a študentky archeológie, histórie, muzeológie, antropológie a príbuzných odborov, ktorí/é majú záujem o dlhodobú brigádu/prácu a prax v autentickom prostredí národnej kultúrnej pamiatky. Očakávame cit pre detail, dôslednosť a precíznosť, trpezlivosť aj pre vykonávanie monotónnej práce a schopnosť pracovať samostatne aj tímovo.

Terénny archeologický výskum sa uskutoční od 3. 4. do 28. 7. 2023 na dolnom hrade. Ide o pokračovanie výskumov z posledných rokov, ktoré priniesli dôležité sídliskové a hrobové nálezy.

Viac info o pracovnej pozícii nájdete na: http://bit.ly/3YHIHWA.

✹✹✹

Terénny archeologický výskum v rámci cezhraničného projektu Culture Across – Kultúrne mosty cez rieku Morava je spolufinancovaný z programu spolupráce Interreg Slovenská republika – Rakúsko.