22.01.2022
výstavná sieň Starej radnice

+421 259 100 827 +421 917 617 780
martina.pavlikanova@bratislava.sk

Vstup do priestorov Múzea mesta Bratislavy bude povolený len osobám v režime OP (očkované/í, prekonané/í). Výnimku majú deti do 12 rokov.

Vyhlásenie výsledkov výtvarnej súťaže Namaľuj svoju obľúbenú hračku, ktorú vyhlásilo Múzeum mesta Bratislavy v spolupráci s časopisom Slniečko.

Výtvarná súťaž Namaľuj svoju obľúbenú hračku k výstave Ako sa hrali naši, ktorú vyhlásilo Múzeum mesta Bratislavy v spolupráci s časopisom Slniečko, bola 30. 11. 2021 ukončená. Dňa 21. 12. 2021 zasadla päťčlenná odborná porota v zložení Marta Janovíčková (kurátorka a autorka výstavy), Ľubica Kepštová (šéfredaktorka časopisu Slniečko), Martina Pavlikánová (autorka interaktívnej časti výstavy a súťaže), Kristína Kubáňová (grafička časopisu Slniečko) a Anna Pospíšilová (dokumentátorka a ilustrátorka). Odborná porota z 290 zaslaných výtvarných diel vybrala v každej kategórii troch víťazov a v každej kategórii udelila aj cenu poroty.

Súťaž pozná svojich výhercov:

I. kategória, žiaci 1. a 2. ročníka ZŠ

1. Galina Súria Kelecsényiová „Moja obľúbená hračka Arthúr“, ZŠ Mudroňová 83, Bratislava

2. Filip Klein „Moji dinosaury“, Súkromná základná škola DOTYK, Ružomberok

3. Zuzana Čižmariková „Môj zajko Ňuňo“, ZŠ vo Fričovciach

Cena poroty: Sebastián Klučka „Auto Hugo“, ZŠ SNP, Ostredková 14, Bratislava

II. kategória, žiaci 3. a 4. ročníka ZŠ

1. Stela Praščáková, ZŠ a MŠ M. R. Štefánika, Grösslingová 48, Bratislava

2. Júlia García Gurecká, ZŠ a MŠ M. R. Štefánika, Grösslingová 48, Bratislava

3. Adam Dzivý Balucha „Môj najobľúbenejší tank“, ZŠ Fričovce

Cena poroty: Šimon Targoš „Moja obľúbená hračka Lego – motorka“, ZŠ a MŠ Oščadnica

Výhercom a výherkyniam blahoželáme!

Odovzdanie cien sa uskutoční 22. 1. 2022 o 14.00 na výstave hračiek v Expozícii dejín mesta – Stará radnica.
Výhercovia a výherkyne súťaže sa môžu tešiť na oneskorené vianočné darčeky a komentovanú prehliadku výstavou. Nielen pre nich, ale pre všetkých, ktorí sa radi hrajú, bude na výstave pripravená tvorivá dielňa, kde si budú môcť vyrobiť svoju vlastnú hračku inšpirovanú hračkami na výstave.

Niekoľko štatistických údajov:

• v I. kategórii bolo zaslaných 77 výtvarných diel
  • v II. kategórii bolo zaslaných 231 výtvarných diel
  • celkovo sa do súťaže zapojilo 290 žiakov 1. až 4. ročníka z 23 základných škôl v rámci Slovenska: ZŠ SNP, Ostredková 14, Bratislava / ZŠ Fatranská, Mateja Tučku 20, Ivanka pri Nitre / ZŠ a MŠ Milana Hodžu, Podjavorinskej 1, Bratislava / MŠ Devín / ZŠ Devín / ZŠ Mudroňová 38, Bratislava / ZŠ vo Fričovciach / ZŠ Drábová 3, Košice