Komentovaná prehliadka sa začína o 16:30
Vstupné: 2,00 € (vstupenky je možné zakúpiť v predpredaji v pokladni Starej radnice)
Výstavné priestory v Starej radnici
Stretnutie na nádvorí Starej radnice

Vstup na podujatie, ako aj do priestorov Múzea mesta Bratislavy, bude povolený len osobám v režime OTP (očkovaní/testovaní/po prekonaní covidu). Výnimku majú deti do 12 rokov.

Reštaurátori Múzea mesta Bratislavy Milan Rubický a Peter Tomsó prezradia návštevníkom a návštevníčkam zaujímavosti zo zákulisia cesty historických hračiek z depozitára na výstavu.

Skôr ako sa hračky dostali na výstavu, prešli rozsiahlym ošetrením a úpravou. Oba predmety, rodinné divadlo aj hojdací koník, boli v nevyhovujúcom stave. Pod rukami reštaurátorov znovu ožili. Vrátili im nielen ich funkčnosť, ale aj niekdajšiu krásu.

O výstave:
Múzeum mesta Bratislavy pripravilo prezentáciu svojho zbierkového fondu hračiek, ktoré obsahuje takmer 3 000 predmetov z obdobia od druhej polovice 19. do konca 20. storočia. Kurátorka zbierky a autorka výstavy Marta Janovíčková vybrala podstatnú časť z tohto fondu, ktorú návštevník či návštevníčka uvidí na výstave ako autentické exponáty.

Súvisiace udalosti