Mária Terézia a my

Neformálny vzdelávací program

Mária Terézia a my

Neformálny vzdelávací program
10.01.2021 - 31.12.2021
utorok - piatok
začiatok o 10.00 hod.
Ateliér Múzeum má budúcnosť
Primaciálne nám. 3
Stará radnica

+421 259 100 827
+421 917 617 780
ateliermmb@bratislava.sk
martina.pavlikanova@bratislava.sk
beata.husova@bratislava.sk

OZNAM

Milí návštevníci, akceptujte všetky aktuálne hygienické nariadenia a počet návštevníkov stanovaný pre výstavné priestory.

Mária Terézia a my

Neformálny vzdelávací program pre školy zavedie do 18. storočia vlády Márie Terézie

Program Mária Terézia a my predstaví Máriu Teréziu ako arcivojvodkyňu rakúskej monarchie, zraniteľnú matku a milujúcu manželku

Čo by nebolo, keby nebolo významnej panovníčky Márie Terézie? Dejiny Bratislavy by vyzerali inak. Na tieto otázky, ale aj na mnohé iné sa snaží odpovedať program prostredníctvom návštevníkov – žiakov základných a stredných škôl –  v programe Mária Terézia a my.

Jedna línia programu sleduje panovníčku od jej detstva až po nástup na trón v roku 1740 a dotkne sa aj jej korunovácie v roku 1741 za uhorskú kráľovnú.

Druhá línia programu odhaľuje aký bol Prešporok (Bratislava) počas vlády výnimočnej panovníčky. Celé rozprávanie sa odohráva počas prehliadky historicky cennej Starej radnice.

Mária Terézia a my
Mária Terézia a my
Mária Terézia a my
Mária Terézia a my

Múzejná pedagogička vyzve publikum, aby si s pomedzi seba zvolili Máriu Teréziu. Kolektív vyberá na základe vlastností spolužiačok. Mala by to byť charakterná a správna „osobnosť“, ktorú uznáva väčšina kolektívu.  Postupne v rámci programu pribúdajú ďalší členovia z najbližšieho okolia panovníčky a jej príbuzenstva, ktoré ju sprevádzali od jej narodenia až po smrť.

 

Pracovné listy
 
 

Pozrite si tiež

Interaktívne predmety
Zobraziť galériu
Publikácie
#MuzeumMestaBratislavy
Facebook Instagram Youtube

Súvisiace udalosti

Hlavný partner